YURDUMUZ FAALİYETLER HAYIRSEVERLER HABER VE DUYURULAR RESİMLER VİDEOLAR İLETİŞİM
   HABER VE DUYURULAR  
   Yurdumuzun Tanıtım Broşürü 
   Yurt Müdürünün Mesajı 
   Kur'an Kurslarının Önemi 
 KUR'AN KURSLARININ ÖNEMİ


Değerli veliler,

Çocuklarımız, Kur'an-ı Kerim'de, göz aydınlığı, dünya hayatımızın süsü ve ziyneti olarak nitelendirilmektedir. Onlar, Allah tarafından bizlere emanet olarak verilen ilahi nimetlerdir.

Rabbimizin birer emaneti ve imtihan vesilesi olan evlatlarımızı eğitmek ve terbiye etmek başta anne ve babalar olmak üzere toplumun en önemli sorumlulukları arasındadır. Nitekim Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s) de: ”Çocuklarınıza güzel davranıp iyilik ve ikramda bulununuz. Onları en güzel şekilde terbiye ediniz.” [ İbn Mace,Edep,3] buyurarak bu sorumluluğun önemini ifade etmişlerdir.

Eğer çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda erdem sahibi bireyler olmalarını istiyorsak; kız olsun erkek olsun, din ve dünya için gerekli bilgileri onlara öğretmek, özellikle Kur'an öğretimi üzerine hassasiyet göstermek en önemli görevlerimiz arasında olmalıdır. Çünkü kitapların en değerlisi olan Kur'an-ı Kerim'i çocuklarımıza öğretmek Allah'ın rızasını kazanmaya sebep olacaktır. Bu ise anne baba için büyük bir kazançtır.

Yüce Kitabımızın nesillerimize öğretilmesi ve anlaşılmasında Kur'an Kursu hizmetlerinin büyük önemi vardır. Bu kurslar vasıtasıyla çocuklarımız, Kur'an-ı Kerimi yüzünden okumasını öğrenme ve mealiyle birlikte okuma alışkanlığı kazanma imkânını elde etmektedirler. Bunun yanında dinimiz İslam'ın temel esaslarını öğrenme, dua ve sureleri ezberleme, milli ve manevi değerlere önem verme, Hz.Peygamberin örnek hayatını öğrenerek ahlakî davranışlar sergileme olanakları da elde edebilmektedirler. Bunun için Kur'an Kursları, çocuklarımız başta olmak üzere hem anne- baba hem de toplum için bulunmaz bir fırsattır.

Kur'an Kursları sayesinde çocuklarımız, küçük yaşlarda Allah'ın kelamını okuma ve öğrenme bahtiyarlığına erişmekte ve böylece sağlıklı nesillerin temelleri bu dönemlerde atılmaktadır.

Bundan dolayı çocuklarımızın hem bizlere hem de vatanımıza faydalı birer birey olmalarını istiyorsak onları Kur'an Kurslarına göndermeye gayret edelim.

2013 © Copyright - Tüm Hakkı Saklıdır.
T.C. Uşak İl Müftülüğü
FATİH YATILI ERKEK KUR'AN KURSU
Anasayfa Yurdumuz Faaliyetler Resimler Videolar İletişim